Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Pradžia

Žaliųjų atliekų tvarkymas

Pastaruoju metu vis populiaresniu žaliųjų atliekų tvarkymo būdu tampa kompostavimas. Tai ne tik paprasčiausias būdas atsikratyti sodo ar daržo žaliosiomis atliekomis, bet ir galimybė pasigaminti kokybiškas natūralias trąšas - kompostą, tinkantį gėlių ar daržovių auginimui, gerbūvio tvarkymo darbams. Susmulkintos žaliosios atliekos gali būti kraunamos ant žemės į kompostavimui paruoštą vietą arba į specialią kompostavimo dėžę.

2013-2020 m., vykdant projektus „Panevėžio regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“ ir „Panevėžio regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“, Biržų rajono savivaldybės gyventojams išdalinta 1970 vnt. individualaus kompostavimo konteinerių.

Gyventojai žaliąsias atliekas pristatyti taip pat gali į žaliųjų atliekų surinkimo ir kompostavimo aikštelę, esančią Krantinės g. 1, Biržų kaime, kurioje iš atliekų turėtojų be papildomo mokesčio priimamos ir tvarkomos biologiškai skaidžios (želdynų karpymo, nukritę lapai, nupjauta žolė, gėlės, piktžolės, vaisių ir daržovių atliekos, medžio žievės, pjuvenos, drožlės, skiedros, medžių krūmų genėjimo šakos) atliekos.

Biržų rajono savivaldybės tarybos 2015 m. rugsėjo 29 d. sprendimu Nr. T-206 (Biržų rajono savivaldybės tarybos 2017 m. rugsėjo 28 d. sprendimo Nr. T-175 redakcija) patvirtintos Biržų rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės nurodo, kad atliekų turėtojai žaliąsias atliekas privalo atskirti nuo kitų komunalinių atliekų jų susidarymo vietoje. Gyventojai, kurie turi galimybes žaliąsias atliekas kompostuoti, jas kompostuoja savo ar bendruose, kelių individualių namų ūkių, kompostavimo įrenginiuose su kitomis rekomenduojamomis kompostuoti atliekomis. Atliekų turėtojai, kurie neturi galimybių kompostuoti žaliąsias atliekas, šias atliekas privalo pristatyti į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę.

Biržuose – konteineris žaliosioms atliekoms

Nenorintys ar neturintys galimybių kompostuoti žaliųjų atliekų, biržiečiai nuo šiol galės šio tipo atliekas kaupti specialiuose konteineriuose.

Į konteinerį žaliosioms atliekoms galima mesti – lapus, sausą ir šviežiai nupjautą žolę, piktžoles, gėles, vaisius, susmulkintas stambesnes po genėjimo likusias šakas. Taip pat galima mesti augalinės kilmės virtuvės atliekas – vaisių ir nevirtų daržovių likučius, bulvių lupenas, kavą. Žaliųjų atliekų konteineriai specialiu transportu bus išvežami numatytu grafiku, tad vienintelis gyventojams liekantis rūpestis – teisingai atliekas išrūšiuoti. Bene dažniausiai pasitaikanti bioskaidžių atliekų tvarkymo klaida – jų išmetimas į buitinių atliekų ar netgi pakuočių konteinerius.

Paslaugos užsakymas:

UAB ,,Ecoservice projektai"
+370 698 02781
orinta.mauraite@ecoservice.lt