Atliko paminklų ekspertizę, kad įtrauktų juos į Kultūros vertybių registrą
2018-03-06

       Kovo 5 d. Biržuose lankėsi Kultūros paveldo centro Duomenų skyriaus Urbanizuotų vietovių ir Statinių poskyrio paminklotvarkininkės. Jos Biržų rajono savivaldybės prašymu atliko ekspertizę, kad būtų galima įtraukti į saugomų kultūros vertybių registrą autentišką XVII a. rūsį J. Bielinio g. 1 ir paminklą žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę.

        Biržų rajono savivaldybės administracija 2018 m. vasario mėn. kreipėsi į Kultūros paveldo departamentą, prašydama įtraukti paminklą žuvusiems už Lietuvos Nepriklausomybę ir XVII a. rūsį J. Bielinio g. 1 į valstybės saugomų paminklų sąrašą ir pateikė fotomedžiagą bei duomenis apie juos istoriją bei reikšmę mūsų krašto ir Lietuvos istorijai.

      Kultūros paveldo centro ekspertės šiuos objektus apžiūrėjo, išmatavo, atliko jų fotofiksaciją. Nustačius paminklų vertingąsias savybes, bus parengta apskaitos dokumentacija ir pateiktos išvados Kultūros paveldo departamento nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybai, kuri pagal Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymą sprendžia dėl kultūros paveldo objektų įrašymo į Kultūros vertybių registrą.

 

 

 

                                              Biržų rajono savivaldybės informacija

 

 
Atgal
DalintisFacebook
Spausdinti