Atvira jaunimo erdvė

 

Biržuose veikia nemažai skirtingų jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų, kurių nariai turiningai ir prasmingai leidžia laiką bei formuoja pozityvų savanoriškos veiklos ir aktyvaus jaunimo įvaizdį. Dalyvavimas nevyriausybinių organizacijų veikloje ugdo savybes, kurių kitur įgyti yra sunku.

Ir tada, kyla klausimas: o kam tada reikalinga Atvira jaunimo erdvė? Paprastai tariant, atviras darbas su jaunimu – tai tokia darbo su jaunimu forma, kuria siekiama visiems jauniems žmonėms, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties, suteikti galimybes saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti jiems patrauklia ir jiems įdomia veikla tuo momentu, o esant poreikiui – padedant jaunimo darbuotojams spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus.

„Atviras darbas“ su jaunimui įdomus tuo, kad dalyvavimas siūlomose veiklose nėra privalomas: norintis dalyvauti jaunas žmogus neprivalo įsipareigoti lankytis nuolat ir nustatytu laiku užsiimti tam tikra veikla. Jaunas žmogus pats sprendžia, kaip naudoti savo laiką: šiandien su draugais gers arbatą ir tiktais bendraus, o ryt žais stalo tenisą, stalo futbolą ar kitus stalo žaidimus. Ši erdvė yra atvira visiems jauniems žmonėms, čia visi lygūs ir buvimas bei veiklos yra nemokamos, čia galima realizuoti ar net „atrasti“ save bei prasmingai leisti laisvalaikį.


 Dalyvavo Biržų atvirosios jaunimo erdvės patalpų atidaryme

 

 

 

Sausio 8 d. Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, mero pavaduotoja Irutė Varzienė, Savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža, Savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lina Vireliūnienė šio skyriaus vyriausiasis specialistas jaunimo reikalų koordinatorius Merūnas Jukonis dalyvavo Biržų atvirosios jaunimo erdvės patalpų atidaryme.

Biržų rajono savivaldybės administracija, kol įgyvendinant projektą bus parengtos patalpos Atvirojo jaunimo centroveiklai, surado galimybę aktyviam Biržų jaunimui laikinai naudotis patalpomis Vytauto g. 47 („Aušros“ pagrindinės mokyklos bendrabučio patalpose).

Atidarymo metu paminėtas ir Biržų jaunimo savanorių antrasis gimtadienis. Svečiams jaunimo aktyvistai pasakojo, kam reikalinga Atvira jaunimo erdvė, apie atvirą darbą su jaunimu, ką planuoja veikti ir kvietė kartu pažaisti. Taip pat buvo parodytas filmukas apie naujųjų patalpų tvarkymą, pristatyta BJS grupė.

Nuo 2016 m. sausio 11 d. (pirmadienio) Biržų atvira jaunimo erdvė pradeda oficialiai veikti naujosiose patalpose.

Adresas: Vytauto g. 47 („Aušros“ pagrindinės mokyklos bendrabučio 3 a.), Biržai
Darbo laikas:
I-V 15-19 val.
VI-VII nedirba

Kviečiame užsukti!


Daugiau informacijos:

https://birzaiaje.wordpress.com/

  

Kontaktai:

atviros jaunimo erdvės darbuotoja Lilijana Butienė,

Tel. 8 652 74 083

El. p.: lilijanabutiene@gmail.com

 Daugiau informacijos 

 

 

                 Ministrė A. Pabedinskienė: „Atviruose jaunimo centruose ir erdvėse – prasmingas

                            jaunimo  laisvalaikis, jaunuolių savirealizacijos ir motyvacijos skatinimas

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija informuoja, jog jau paskelbti atvirų jaunimo centrų bei atvirų jaunimo erdvių veiklos programų finansavimo 2015 metais konkursai ir ragina organizacijas juose dalyvauti.

                      Šiais konkursais bus finansuojamos atvirų jaunimo centrų ir atvirų jaunimo erdvių programos, kurias įgyvendinant bus vykdomas atvirasis darbas su jaunimu, siekiama suteikti prasmingos veiklos ir saugaus laisvalaikio galimybių savirealizacijos erdvės nerandantiems jauniems žmonėms bei palengvinti jų integraciją į gyvenamąją aplinką. 

Šiuose centruose ir erdvėse laukiami visi jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų, nepriklausomai nuo šeimos gaunamų pajamų, o ypatingas dėmesys vykdant veiklas skiriamas mažiau galimybių turinčiam, mažiau motyvuotam jaunimui, kuris dėl įvairių priežasčių neturi galimybių ar nenori įsitraukti į jaunimo veiklos pasiūlymus. 

Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės, labai svarbu, kad jaunuoliai būtų įtraukti į kokybišką laisvalaikio leidimą, kurtų ir bendrautų, išmoktų naudingų dalykų, nes tai padeda jaunam žmogui ne tik rasti bendraminčių, bet ir geriau pažinti save patį, tobulėti. 

Atviruose jaunimo centruose ar atvirose erdvės jaunuoliai gali kurti savo projektus, filmus, meistrauti, muzikuoti, sportuoti, žaisti įvairius stalo žaidimus ar paprasčiausiai bendrauti su bendraminčiais. Veiklos centruose ir erdvėse yra nemokamos, taip suteikiant galimybę įsitraukti visiems to norintiems. 

Paraiškas atvirų jaunimo centrų bei atvirų jaunimo erdvių veiklos programų finansavimo 2015 metais konkursams organizacijos turės pateikti Jaunimo reikalų departamentui prie SADM iki vasario 25 dienos. Visi reikiami dokumentai paskelbti: http://www.jrd.lt/jrd-veiklos-naujienos/skelbiame-atviruju-jaunimo-centru-ir-atviruju-jaunimo-erdviu-veiklos-programu-finansavimo-2015-metais-konkursus.

 2013 ir 2014 m. projektų finansavimą gavo Biržų kultūros centro atvira jaunimo erdvė.

2014 metais įvairiose Lietuvos savivaldybėse veikė 25 atvirieji jaunimo centrai ir 143 atviros jaunimo erdvės.

 

Daugiau informacijos gali suteikti Biržų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas (jaunimo reikalų koordinatorius) Merūnas Jukonis, el. p. jaunimas@birzai.lt, tel. 8 684 75 167, adresas: Vytauto g. 59, Biržai, 302 kab.a

 
Atgal

Paskutinis atnaujinimas: 2016-07-04 15:06:48