Pradžia Biržų rajono savivaldybė
Lt En
Pradžia
Lt En

Koronavirusas. Naujienos

SAVIVALDYBĖJE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro informacinės sistemos „Juvare“ duomenimis, sausio 12 d. Biržų rajone patvirtinta 12 koronaviruso infekcijos atvejų. Iš jų 2  infekcijos atvejai patvirtinti ligoninėje, 1 atvejis – poliklinikoje.

Iš viso Biržų rajone sausio 12 d. sergančių žmonių skaičius – 187.

Tęsiamas praeitų metų gruodžio mėnesio pabaigoje pradėtas skiepijimas nuo koronaviruso. Sausio 12 d. Biržus pasiekė dar 50 naujosios vakcinos 50 flakonėlių (nuo 250 iki 300 dozių). Ja bus skiepijami globos namų gyventojai ir darbuotojai, NVSC Biržų skyriaus darbuotojai, pirminės grandies sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Sergančiųjų COVID-19 Biržų rajono savivaldybės teritorijoje 2021 m. sausio 12 d. pasiskirstymo pagal seniūnijas žemėlapis

Lietuvos Respublikos ambasados Latvijos Respublikoje informacija apie atvykimo į Latviją sąlygas ir COVID-19 plitimą ribojančias priemones šalyje

Nuo 2021-01-15 įsigali papildomi reikalavimai atvykstantiems į ir keliaujantiems per Latviją. Ekstremalioji situacija Latvijoje galioja iki vasario 7 d. Bet kokiu būdu ir tikslu vykstant į Latviją privaloma turėti, ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto COVID-19 testo (PCR) rezultatus ARBA medicinius dokumentus, įrodančius, jog asmuo neplatina infekcijos.
Testo rezultatus privalo turėti ir asmenys keliaujantys per Latviją tranzitu (taikoma išimtis keliaujantiems per Rygos oro uostą lėktuvais arba vykstantiems iš Lietuvos į minėtą oro uostą išskristi iš Latvijos). Testo turėjimo faktą privaloma pažymėti covidpass.lv anketoje.
Asmenys norintys atvežti ar pasitikti lėktuvu atvykstančius į ar keliaujančius per Latviją kitais būdais, taip pat turi turėti neigiamus testo rezultatus. Testo turėjimo faktą privaloma pažymėti covidpass.lv anketoje.
Išimtys dėl testo reikalavimo detaliau - transportininkai, vaikai, kasdien darbo ar mokslo reikalais sieną kertantys pasienio gyventojai. Konsultacijas dėl sienų kirtimo sąlygų teikia Latvijos sienos apsaugos tarnyba +371 670 75616 ir keleivių pervežimo į Latviją teikiančios įmonės.
Visi atvykstantys į Latviją, prieš atvykdami į šalį, privalo ne anksčiau nei 48 val., iki sienos kirtimo privalo užpildyti covidpass.lv anketą ir gauti QR kodą. QR kodas ir testas nepakeičia reikalavimo izoliuotis! Atvykusiems į Latviją iš paveiktų šalių taikoma 10 d. izoliacija, kurią po sausio 15 d. bus galima sutrumpinti 7-ą atvykimo dieną Latvijoje atlikus testą ir gavus neigiamus rezultatus.
Iki 2021-01-14 (imtinai) taikoma atvykimo į šalį tvarka:

Visi (be išimčių) asmenys atvykstantys į Latvijos Respubliką privalo užpildyti anketą COVIDPASS.LV ir išsaugoti QR kodą prieš kertant valstybės sieną. Atvykusiems į Latviją iš šalies, kurioje susirgimų skaičius yra didesnis nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, įskaitant Lietuvą, privaloma 10 d. saviizoliacija pačių pasirinktoje vietoje. QR kodas nepakeičia reikalavimo izoliuotis! Asmenys, kurie naudojasi kasdien vykstančių per sieną izoliacijos reikalavimo išimtimi, anketą turi atnaujinti kas 30 d.

Keliaujantiems per Latviją tranzitu (oro uostai, uostai, autobusų bei geležinkelių stotys) bei pavežantiems ar vykstantiems pasiimti tranzitu (tai būtina pažymėti pildant QR anketą) per Latviją keliaujančių asmenų į/iš oro uostų ar uostų izoliuotis Latvijoje ar turėti atliktą testą neprivaloma (TIK iki 2021-01-15). Pavežantys asmenys turi turėti QR kodą ir vykstančio tranzitu keleivio bilietų kopijas (nuo 2021-01-15 privaloma papildomai turėti testą). Atskrendantys į šalį iš Jungtinės Karalystės yra testuojami oro uoste (Latvijos gyventojai) arba privalo pateikti ne vėliau kaip prieš 72 val. atlikto testo neigiamus rezultatus. Vidinės Europos Sąjungos sienos Latvijoje su Lietuva ir Estija yra atviros. Išorines Europos Sąjungos sienas Latvijoje su Baltusija ir Rusija užsieniečiams leidžiama kirsti tik grįžtant į savo nuolatinę gyvenamą valstybę (tik turint nuolatinį leidimą gyventi Rusijoje arba Baltarusijoje. Vizos ir laikini leidimai gyventi nėra pakankamas pagrindas leidžiantis kirsti Latvijos sienas su minėtomis šalimis). Prieš keliaudami už Europos Sąjungos ribų įsitikinkite, jog šalis į kurią važiuojate, įsileidžia.

Sausio 8-9 d., sausio 25-17 d. ir sausio 22-24 d. uždrausta gyventojams išeiti iš namų tarp 22.00 ir 5 val. Šiuo metu draudžiama priimti arba lankytis svečiuose ar išeiti už gyvenamosios vietos ribų. Asmenims, kuriems būtina keliauti šiuo laiku iš/į darbą arba gelbstint sveikatą ar gyvybę, privaloma su savimi turėti tapatybę įrodančius dokumentus bei laisvos formos deklaraciją apie kelionės laiką, tikslą ir keliaujantį asmenį.

Nuo sausio 11 d. Latvija uždraudė tarptautinį keleivių pervežimą reguliariais reisais ir maršrutais iš/į Latvijos iš/į Lietuvą, Čekiją, Slovėniją, Lichtenšteiną ir Sanmariną  (iki sausio 15 d.). Tarp šalių neskraido lėktuvai ir nevyksta keltai. Turintys kelionės iš/į minėtas šalis į/iš Latvijos kviečiami sekti kiekvieną penktadienį atnaujinamas rekomendacijas, o atšaukus reisus susisiekti su keleivių vežimą turėjusia vykdyti kompanija. Keleivių pervežimas ar individualios kelionės privačiais lengvaisiais automobiliais bei taksi tarp minėtų šalių - leidžiamas.

Oficialias konsultacijas PRIVATIEMS asmenims dėl atvykimo ir COVID-19 ribojančių priemonių teikia Latvijos ligų profilaktikos ir prevencijos centras (SPKC) tel.: +371 67387661. Oficialias konsultacijos verslo subjektams apie atvykimo DARBO REIKALAIS sąlygas teikia Latvijos investicijų ir vystymo agentūra (LIAA) tel.: +371 67039400. Ketinantys atvykti MOKSLO ar GYDYMO tikslais, atvykimo sąlygas pirmiausiai turi gauti iš mokslo ar medicinos įstaigos ir pasikonsultuoti su SPKC.
Atvykusiems į Latviją iš šalies, kurioje susirgimų skaičius yra didesnis nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, įskaitant Lietuvą, privaloma 10 d. saviizoliacija pačių pasirinktoje vietoje. Naudotis viešuoju transportu leidžiama tik nuvykti į izoliacijos vietą. Paveiktų šalių sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį (apie 17.30 val.) ir įsigalioja nuo 0 val. 00 min., tos pačios savaitės šeštadienį. Paskelbtos naujos COVID-19 plitimą ribojančias priemonės: artimi kontaktai leidžiami tik tarp vieno namų ūkio narių; kaukės privalomos visiems visose patalpose; savaitgaliais ir švenčių dienomis dirba tik vaistinės, maisto parduotuvės bei degalinės (prekyba alkoholiu nevyksta); griežtinama COVIDPASS.LV kontrolė ant valstybinių sienų; neleidžiami didesni nei vieno namų ūkio privatūs renginiai bei šventės; nutraukiamas sveikatos paslaugų tiekimas medicininio turizmo sektoriuje; Stabdoma kultūros centrų, parodų ir mugių veikla.

ATVYKSTANTIEMS DARBO reikalais ir, kurių atvykimas į Latviją yra būtinas Latvijos įmonių įsipareigojimams įvykdyti, gali būti taikoma saviizoliacijos išimtis. Norint, kad darbuotojams, kurie atitinka sąlygas, nebūtų taikoma saviizoliacija atliekant darbo pareigas, Latvijos įmonė turi pateikti prašymą LIAA. KONSULTACIJOS VERSLO subjektams ar vykstantiems DARBO tikslais - Latvijos investicijų ir vystymo agentūra (LIAA) https://www.liaa.gov.lv/lv, +371 67039400.