Portfolio meno galerija nuo 2020 m. lapkričio mėn. dalyvavo tarptautiniuose „We Are Museums“ (https://wearemuseums.com/) projekto https://wearemuseums.com/lithuania mokymuose, kurių metu atstovai iš 20-ies Lietuvos muziejų dalinosi patirtimi su pasaulio muziejų atstovais, mokslininkais ir mentoriais, diskutuoja kokių sprendimų gali imtis muziejai klimato kaitos klausimais.
Šie mokymai yra programos „Museums Facing Extinction“ https://wearemuseums.com/museums-facing-extinction) dalis, siekiant burti muziejus kaip progresyvius minties lyderius globaliame pasaulyje bei skatinti sisteminius pokyčius klimato kaitos klausimais. Tam pasitelkiant įvairias muziejų praktikas ir rengiant vietos bendruomenių įtraukimo edukacines programas, kino peržiūras ar parodas.
Mokymai sujungė keturias kultūros institucijas: VšĮ „Portfolio meno galerija“, Žemaičių muziejų „ALKA“, VDU Žemės ūkio akademijos muziejų ir Radvilų rūmų dailės muziejų, kurios kartu bendradarbiaudamos inicijavo projektą „Meno edukacija tvarumo link“, siekiant įtraukti vietos bendruomenę į diskusiją apie klimato krizę, žmogaus santykį su gamta per kultūrinę veiklą. Projekte dalyvaujantys partneriai ruošia edukacinę programą įgyvendinti keliuose Lietuvos regionuose: Biržuose, Telšiuose, Kauno r. ir Vilniuje. Kiekviename regione organizuojamos atskiros edukacinės veiklos – kūrybinės / edukacinės dirbtuvės tvarumo tema, filmų peržiūros, susitikimai ir diskusijas su kūrėjais, išvykos į gamtą bei kiti renginiai.
WE ARE MUSEUMS mokymų metu inicijuotas projektas „Meno edukacija tvarumo link“.
Dalis projekto „(Kino) meno edukacija tvarumo link“ bus įgyvendinta Biržuose. Skatinant bendruomenės įsitraukimą ir vietos gyventojų sąmoningumą klimato kaitos atžvilgiu, parodysime dokumentinius filmus, kuriuose gvildenamos žmogaus sąsajos su gamta temos.
Liepos 10 d. 16 val. kviečiame Biržų miesto ir rajono gyventojus bei miesto svečius į filmo „Žalumose“ peržiūrą ir diskusiją su režisiere Ramune Rakauskaite.
„Žalumose“ – tai pasakojimas apie neįtikėtino likimo ir pašaukimo moteris: vieniems – burtininkes, raganas, kitiems – gelbėtojas, kurios vaistažolėmis ir užkalbėjimais išgydo sunkiausiomis ligomis sergančius žmones. Šios trys žolininkės, šiandienės Avicenos, pačios išgyvenusios skaudžius ir tragiškus gyvenimo lūžius, žolėse atrado išsigelbėjimą nuo kūno ir sielos negandų bei vienatvės. Jos gyvena harmoningai su gamta, kurios lobiuose slypi daugybė paslapčių, ne mažesnių nei farmacijos laboratorijose.
Apie režisierę
Ramunė Rakauskaitė (gim. 1974 m.) – kino ir TV režisierė, sukūrusi keletą dokumentinių bei trumpo metražo vaidybinių filmų. Dokumentinio kino klasikui Henrikui Šablevičiui atminti skirtos knygos „Šoblė“ sudarytoja. Rinktinė filmografija: „Algimantas Kezys. Štrichai portretui“ (1997, dok.), „Atrandant Lietuvą“ (1998), „Sausio 13-oji po dešimties metų“ (2000), „Sūrininkas“ (2006), „Mimoza“ (2007), „Žalumose“ (2012, dok.), Radviliada (2014), Trys skrybėlės (2017), Second Hand (2019), Kelionės namo (2019).
Portfolio meno galerijoje žiūrovų lauks ir surinktų žolelių arbatų degustacija.
Daugiau informacijos apie muziejų iniciatyvas tvarumo tema galite rasti viešoje FB grupėje Muziejai prieš klimato kaitą https://www.facebook.com/groups/2235648123234934/
VšĮ „Portfolio meno galerija“ informacija