Biržų rajono savivaldybėje vyko susitikimas su Biržų verslo atstovais. Susitikime dalyvavo Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas, Administracijos direktorė Irutė Varzienė, direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė, savivaldybės specialistai, Biržų verslininkų asociacijos, Biržų Turizmo klasterio, VVG atstovai.
Susitikimą moderavusi Administracijos direktorės pavaduotoja A. Korsakienė apibrėžė pagrindines susitikimo temas: dėl „Verslios Lietuvos“ visoje Lietuvoje kuriamų ir kuruojamų bendradarbystės centro „Spiečius“ kūrimo Biržuose tikslingumo. Dėl tolimesnio Savivaldybės vadovų bendradarbiavimo su Biržų verslininkais galimybių, reikalingumo ir susitikimų periodiškumo. Trečiasis nagrinėjamas klausimas buvo siūlymas Biržų įmonėms dalyvauti Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (toliau – NAVA) 2021 metų konkurse.
Spiečius
Nuotoliniame susitikime dalyvavo „Versli Lietuva“ regionų projektų vadovė Indrė Gendroliūtė – Gerulienė. Ji papasakojo, kad Bendradarbystės centras „Spiečius“ – tai „Versli Lietuva“ sukurta aktyvaus verslo erdvė, pritaikyta smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius. Pasak pranešėjos, apklausos parodė, kad 76 proc. lietuvių norėtų kurti privatų verslą, tačiau tik 33 proc. pasitiki savo jėgomis ir mano, kad sugebėtų įveikti iššūkius.
„Spiečiai” veikia trylikoje Lietuvos miestų: Alytuje, Ukmergėje, Visagine, Birštone, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Marijampolėje. Juose veikia 159 aktyvūs nariai, jų apyvarta, nepaisant pandemijos keliamų sunkumų ir ribojimų verslui išaugo 68 proc.
„Spiečiuje“ verslininkai vienerius metus gali naudotis čia teikiamomis nemokamomis paslaugomis: pilnai įrengta, kompiuterizuota darbo vieta bei susitikimų erdve, gauti individualias verslo konsultacijas (verslo finansavimo, mokesčių, teisinės formos pasirinkimo, juridinio asmens steigimo ir kitais verslo pradžios klausimais), konsultuotis su „Verslios Lietuvos“ verslo mentorių tinklo ekspertais (verslo, teisės, rinkodaros, finansų, personalo valdymo ir kitomis temomis), dalyvauti 6-8 mėn. trukmės verslo mentorystės programoje ir nuosekliai siekti savo užsibrėžtų tikslų drauge su verslininkui priskirtu savo srities profesionalu – mentoriumi.
Biržų verslininkai turėjo klausimų pranešėjai dėl „Spiečiaus“ priklausomybės, kokios įmonės gali jungtis, kas gali dalyvauti mokymuose ir, svarbiausia, kur rasti patalpas, kas už jas mokės, kur rasti atsakingą specialistą-konsultantą ir kaip jam atlyginti už darbą.
Ne tik Turizmo, bet ir Verslo informacijos centras
Biržų rajono savivaldybės vadovai iškėlė idėją, kad reikia plėsti Biržų turizmo informacijos centrą. Juk po jo vėliava Biržuose 2013 m. pradėjo veikti Biržų turizmo klasteris. 18 įmonių vienijantis klasteris sėkmingai dirba maitinant, apgyvendinant turistus, teikiant jiems įvairiausias paslaugas ir pramogas, kartu sėkmingai dalyvauja parodose.
Administracijos direktorė I. Varzienė pateikė komandinį savivaldybės vadovų pasiūlymą: plėsti bei stiprinti Biržų TIC veiklą, reorganizuoti jį į Biržų turizmo ir verslo informacijos centrą. Ši idėja, žinoma, dar bus aptarinėjama Savivaldybės tarybos komitetuose, jai be, abejo, reikės Tarybos narių pritarimo.
Savivaldybės indėlis būtų įsteigiamas naujojo specialisto etatas ir mokamas jam atlyginimas, patalpos ir komunalinių patarnavimų apmokėjimas. Visi pasitarime susirinkę verslininkai vieningai sutiko, kad Biržuose reikia specialisto, organizuojančio pasitarimus, mokymus ir dalyvavimą parodose, koordinuojančio verslininkų veiklą ir verslo strategiją. Naujai verslą pradedantiems žmonėms specialisto patarimai būtų neįkainojami verslo finansavimo, mokesčių, teisinės pagalbos klausimais.
Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas dalyvavęs išplėstiniame Regionų tarybos posėdyje, pasiūlė apsvarstyti idėją ir priimti sprendimus, leisiančius Biržams tapti viso regiono turizmo centru. Regiono turizmo centras apimtų ne tik kaimyninius Panevėžio apskrities rajonus (Pasvalį, Kupiškį ar Rokiškį), bet ir siektų toliau – pvz., Zarasus. Tai leistų pritraukti į Biržus finansavimą, pagerintų verslo sąlygas, pritrauktų dar didesnius turistų srautus, atsirastų naujų lankytinų objektų ir turistus aptarnaujančių įmonių.
Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo konkursas
Administracijos direktorės pavaduotoja Astra Korsakienė paragino Biržų verslininkus ir įmones dalyvauti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuojamame Nacionalinio atsakingo verslo apdovanojimo (toliau – NAVA) 2021 metų konkurse, kurio metu nacionaliniais atsakingo verslo apdovanojimais bus pagerbtos įmonės, 2021 m. labiausiai prisidėjusios prie socialinės atsakomybės principų taikymo savo veikloje ir / ar už jos ribų.
Skelbiamo NAVA 2021 metų konkurso nominacijos: „Metų darbovietė“, „Metų bendruomeniškiausia įmonė“, „Aplinkai draugiškiausia įmonė“, „Palankiausią emocinę aplinką kurianti įmonė“, „Šeimai palankiausia darbovietė“. Kiekviena iš šių NAVA nominacijų skirstoma į 3 kategorijas, atskirai apdovanojant: labai mažas ir mažas įmones; vidutines įmones; dideles įmones. Labiausiai pasižymėjusi įmonė pagerbiama pagrindiniu apdovanojimu – „Metų socialiai atsakinga įmonė“.
Biržų savivaldybės vadovų susitikimo su verslo atstovais pabaigoje nutarta, kad panašaus formato susitikimai su verslininkais yra reikalingi ir būtini. Administracijos direktorės pavaduotoja A. Korsakienė kvietė verslininkus iš anksto siūlyti diskusijų temas, pateikti rūpimus klausimu. Sutarta rinktis kartą kas ketvirtį.
Biržų rajono savivaldybės informacija