18.00–22.00 Nemokamas ekspozicijų ir parodų lankymas.
18.00–19.00 Parodos „Grafų de Šuazel Gufjė paveldas: Plateliai-Papilys“ iš Žemaičių muziejaus „Alka“ ir Biržų krašto muziejaus „Sėla“ fondų pristatymas (pilies arsenalo salė).
1930 m. laikraštyje „Diena“ Ant. Gulkis straipsnyje „Šuazeliai – prof. Voldemaro šeimininkai“ rašė apie paskutiniąją Papilio dvaro panelę: „Grafienės Matildos Šuazalienės vienturtė duktė Yrena, prieš keletą metų ištekėjo už garsaus prancūzų lakūno kapitono grafo de Vitrol. Jo žmona grafaitė Šuazelytė irgi moka kalbėti lietuviškai ir laikoma viena iš gražiausių Paryžiaus moterų. Kada Paryžiuj buvo tarptautinės arklių lenktynės, atvažiavę į lenktynes Amerikos žurnalistai, pamatę p. de Vitrol buvo sužavėti nepaprastu gražumu ir išprašė jos fotografiją, kurią tuojau nusiuntė į Ameriką patalpinti į didžiausius iliustruotus laikraščius: „New York Times“, „American Weekly“, „Sunday News“ ir „World Magazine“. Po fotografijom pažymėjo, kad tai „graži Lietuvos pietų gėlelė ir jos mėlynose akyse spindi žydrus Lietuvos dangus!“
Grožiu, žavesiu, charizma, išmintimi savo amžininkes lenkė ir Irenos Šuazelytės-de Vitrol promočiutė grafienė, Platelių dvaro valdytojo žmona, Sofija Tyzenhauzaitė-de Šuazel Gufjė, žavėjusi tiek Rusijos imperatorių Aleksandrą I, tiek Prancūzijos – Napoleoną Bonapartą.
Paroda ne tik apie moteris, bet ir apie jas...
19.00–20.00 Skrebiškių koplyčios Koscialkovskių laidojimo rūsio radinių ir koplyčios tvarkymo iniciatyvos pristatymas (arsenalo ekspozicijų salė).
Drąsios ir iniciatyvios moterys dažnai keičia pasaulį. Susitikimas su moterimi, kuri sutelkė bendruomenę, kad būtų sutvarkytas ir lankytinu objektu paverstas buvusių Kraštų dvaro savininkų Koscialkovskių panteonas Skrebiškių koplyčioje.
19.00–21.00 Pilies menėse galėsite sutikti istorinių Biržų moterų antrininkes, pasakojančias savo istorijas. Rūmų tarnaitė mažuosius Biržų piliečius mokys gerų manierų (pilies rūmų ekspozicijų salės).
20.00–21.15 Biržų kultūros centro kolektyvų koncertas, skirtas Valstybės dienai, Lietuvos himno giedojimas (pilies kiemas).
Koncertą dovanoja: jaunimo tautinių šokių grupė „Raitytinis“, tautinių šokių grupė „Verpetas“, folkloro ansamblis „Siaudela“, dainuojamosios poezijos grupė, Papilio kultūros skyriaus kvartetas „Rovėjūnės“.
21.15–22.00 Prieš šimtmečius žavėjusių ir šiandien Biržus (ir ne tik) žavinčių moterų portretų galerija (pilies rūmai, didžioji parodų salė).
Kiekvienas laikmetis ir kiekviena vieta turi savo „sofijas ir irenas“ – aplinką puošiančias moteris, kurių žavesys nenublanksta netgi labai solidaus amžiaus sulaukus. Kviečiame į interaktyvų žavių Biržų moterų galerijos pristatymą, kupiną staigmenų ir netikėtumų. Ponams patartina ateiti ne tuščiomis piniginėmis, nes gali rastis proga apdovanoti savo širdies damą netikėta staigmena...
22.00 Festivalio „Baroko pavasaris Biržuose 2021“ koncertas „BASSO OSTINATO“ – baigiamasis Nakties akordas.
Koncerte trys jauni muzikai - dainininkė Monta Martinsone, klavesinininkė Gertruda Jerjomenko ir kompozitorius bei garso menininkas Mantautas Krukauskas - sujungs Senosios muzikos garsus su modernia muzikos technologija, gyva elektronine muzika į vieną ansamblį. Programa paremta XVII amžiaus italų kompozitorių monodijomis balsui ir basso ostinato ritmais, atliekama balso su klavesinu. Elektroniniai projekto elementai, taip pat atliekami gyvai, praplės garso spektrą, transformuodami balsą bei klavesiną, papildydami harmoniją ir ritminius piešinius sintezuotais garsais, tokiu būdu kurdami garsovaizdį, kaip šiuolaikišką, XXI amžiaus technologijomis paremtą, senųjų laikų atspindį.
Biržų krašto muziejaus „Sėla“ informacija