Festivalis „Sėjau rūtą“
Ketvirtadienį (balandžio 27 d.) Biržų lopšelio-darželio „Genys“ bendruomenė rytmetį pradėjo neįprastai. Mergaitės kasas pynėsi, berniukai liemenes ir kepures matavosi, dar kažkur polkos garsai girdėjosi...Visi žinojo – bus svečių! Į respublikinį lietuvių liaudies dainų, žaidimų ir šokių festivalį „Sėjau rūtą“ atvyks. Beje, jis jau penktą kartą vyksta suburdamas visas Biržų miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas. O nuo pernai metų ir kaimynai rokiškėnai festivaliu susidomėjo. Lopšelio-darželio „Varpelis“ kolektyvas su džiaugsmu ne tik festivalyje sudalyvavo, bet ir Biržų miestą skubėjo apžiūrėti.
Šiais metais į festivalį atvyko 142 vaikai bei juos lydėję mokytojai. Daugybė svečių ir žiūrovų...Teko prašytis pas geruosius kaimynus, nes sava gryčia pasirodė per maža tokiam renginiui. „Saulės“ gimnazija ne tik su malonumu priėmė, bet dar ir įdomiais, mažiesiems nematytais instrumentais pagrojo. Vaikai susipažino su skudučiais, lumzdeliu, kanklėmis bei grėsmingai skambėjusiais ragais. Dėkojame gimnazistams bei jų mokytojai Nijolei Kaulinienei. Festivalį atidarė „Genio“ „Pelėdžiukų“ grupės energingieji šokėjai, sveikino Biržų rajono savivaldybės švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Gintutė Žagarienė, „Saulės“ gimnazijos direktorius Marius Skardžius. Atsikvėpti ir po žaidimų pailsėti galimybę suteikė mažoji Luka iš „Rugelio“. Ji visus prajuokino pasakojimu apie tris brolius. O kalbėjo Luka ausiai miela biržietiška tarme. Mergaitės mokytoja – Jolanta Svicinienė.
Festivalį visi dalyviai pradėjo nuo prisistatymų ir namų darbų, o po to šoko ir žaidė lietuvių liaudies šokį „Lemtetiūdis“, lietuvių liaudies ratelį „Anoj pusėj putino“ ir dzūkų šokį „Tancius“. Svečiai buvo išlydėti ir rėmėjų dovanomis apdovanoti.
Renginį vedė mokytoja Aušra Pliekaitienė, scenarijų rašė ir visus draugėn būrė mokytoja Alina Mitrochinienė, dekoracijas kūrė mokytoja Asta Mikonienė. Darbo užteko ir kitiems „Genio“ žmonėms – ūkio daliai, virtuvės darbuotojoms. Tai nematoma, bet labai svarbu...Ačiū jums visiems!
Ruošiantis šiam renginiui buvo skatinama vaikų saviraiška ir kūrybiškumas, ugdytiniai susipažino su liaudies tradicijomis bei etninėmis vertybėmis, stiprėjo bendravimas ir bendradarbiavimas įstaigos viduje ir išorėje.
Lopšelio-darželio „Genys“ informacija