Daugelis tėvų, vaikystėje vasarojusių stovyklose, dar ir dabar puikiai prisimena linksmus nutikimus, įvairiausius iššūkius, kuriuos įveikė – tai smagiausi prisiminimai! Tokius prisiminimus nori suteikti ir savo atžaloms. Tikrai niekas neabejoja vasaros stovyklų nauda vaikams – užimtumas, smagus laikas gryname ore, naujos pažintys, lavinamas kūrybiškumas, bendravimo įgūdžiai, atsakingumo, pasitikėjimo savimi jausmai, savarankiškumas.
Jau 5 metus Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės kvietė vaikus „nuotykiauti“ bibliotekoje. Po pilies skliautais stovyklavo vaikai ne tik iš Biržų miesto ir rajono, bet ir iš Norvegijos, Anglijos, Liuksemburgo. Džiugu, kad į stovyklą kai kurie vaikai grįžta jau ketvirtą kartą.
Šių metų stovyklos tikslas - organizuoti patrauklią, turiningą, aktyvią ir prasmingą veiklą, kuri supažindintų su etnine kultūra ir tradicijomis. Liepos 1–19 d. vykusi stovykla „Nuotykiautojai audžia ETNO kilimą“ buvo organizuojama 3 pamainomis, stovyklavo 60 dalyvių, kurių amžius nuo 7-12 metų. Bibliotekininkėms talkino 5 savanoriai.
Kūrybinių atradimų dirbtuvėse nuotykiautojai audė ETNO kilimą dalyvaudami įvairiose veiklose:
- Biržų krašto muziejuje „Sėla“ – susipažino su Etnografijos ekspozicija.
- Edukacijos „Laima, Perkūnas, Puškaitis, bezdukai, barzdukai ir kitos lietuvių dievybės“ metu sužinojo kur lietuvių dievybės gyveno ir kodėl lietuvių sodybose jiems buvo sodinami medžiai. Edukatorės Daivos Rudytės padedami kūrė savo sodybą, ją puošė stebuklingais medžiais, baltiškais simboliais.
- Biržų kultūros centro edukacijoje „Kelionė į liaudies muzikos instrumentų pasaulį“ susipažino su tradiciniais liaudies muzikos instrumentais, mokėsi dainuoti sutartines ir groti paprasčiausiais akmenukais, šoko, žaidė lietuvių liaudies žaidimus.
- LEGO spalvų ir formų dėlionės stovyklautojams suteikė unikalią galimybę tyrinėti ir pažinti kultūrinį paveldą, tautinius ornamentus.
- Judesio ir teatro kūrybinėje laboratorijoje, dirbdami komandoje, dalyviai mokėsi išreikšti savo mintis, emocijas per šokį, improvizaciją ir judesio žaidimus. Šokio ir teatro improvizacijas įkvėptas folkloro, kūrė kartu su aktoriais/edukatoriais Ieva Jackevičiūte ir Raimondu Kleziu.
- VŠĮ Miniatiūros organizuota edukacija „Valgoma mozaika – paveikslas „Aukštaitija“ tai lyg maža ir stebuklinga kelionė laiku po Aukštaitiją. Užsiėmimo metu dalyviai sužinojo kas yra pastilė, kas jos promočiutė ir tikrai visam laikui įsiminė kuo aukštaičių kraštas skiriasi nuo kitų regionų.
- Dalyvavo pažintinėje ekskursijoje autentiškoje XX a. pradžios sodyboje. Edukacinėje programoje „Grūdo kelias“ kepė duoną, kurią lauktuvių vežė namo.
- Senovinės technikos muziejuje nuotykiautojai pamatė traktorių, autobusų, sunkvežimių, specialiosios paskirties technikos, senovinių automobilių, motociklų, dviračių, radijo aparatų, vaikiškų vežimėlių, žaislų ir kitas kolekcijas.
- Edukacija „ETNO kilimo raštuose gamta, tautosaka, aprėdai” supažindino su Aukštaitijos regiono etnokultūra. Vaikai mynė mįsles, žaidė tradicinius žaidimus, repavo greitakalbes ir skaičiuotes.
- Bibliotekininkas Evaldas Timukas supažindino su floristikos pagrindais, kūrybinių dirbtuvių metu dalyviai išmoko iš šieno pasigaminti stilizuotą paukštį.
- Dalyvaudami kūrybinėse dirbtuvėlėse tradiciniais ornamentais dabino tinklą medžių apsaugai nuo bebrų, rišo draugystės apyrankes, kūrė dekoracijas savo marškinėliams.
- Kartu su IT specialistu Agnu Dagiu išmaniųjų technologijų pagalba kūrė šviesos ornamentus.
Stovykla vaikams dovanojo ne vieną įsimintiną susitikimą. Džiaugiamės, kad jie bibliotekos nepamiršta ir užsuka, nes čia laukia nuotykiai ne tik knygose!
Austi ETNO kilimą vaikams padėjo Biržų rajono savivaldybės, krašto muziejaus „Sėla“, Biržų Kultūros Centro, UAB „Biržų duona“ ir stovyklautojų tėvelių parama. Dėkojame!
Biržų rajono savivaldybės Jurgio Bielinio viešosios bibliotekos informacija