TŪM programą sudaro mokyklų tobulinimo sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas bei tinklaveika.
Biržų Kaštonų pagrindinė mokykla inovatyviai įgyvendina STEAM (angl. Science, Technology, Engineering, Arts, Mathematics) ugdymo metodiką. TŪM programos lėšomis įsigijo naujų mokymo(si) priemonių gamtos mokslų praktiniams - tiriamiesiems darbams, kurios padeda dar labiau praturtinti STEAM veiklas.
Gamtos mokslų pamokose mokiniai ne tik gilina teorines žinias, bet ir aktyviai dalyvauja tiriamosiose veiklose, kurios vyksta ne tik klasėje, bet ir gamtoje. Per praktinius užėmimus mokiniai atlieka eksperimentus, analizuoja gautus duomenis, taiko įvairius problemų sprendimo būdus.
Gamtos mokslų pamokų metu mokiniai eksperimentuoja su cheminiais reagentais, mokosi fizikinių procesų pagrindų, modeliuoja realius gamtos reiškinius kaip vandens apytakos rato schemą, Saulės sistemos modelius ir kt..
Tiriamoji veikla gamtoje tai STEAM programos dalis, kur atliekami įvairūs stebėjimai ir tyrimai: tiria vietos augalų ir gyvūnų biologinę įvairovę, analizuoja dirvožemio sudėtį, tiria vandens telkinių kokybę.
Gamtos mokslų pamokos vyksta Biržų regioniniame parke bei Panevežio STEAM atviros prieigos centre.
Tokios veiklos ne tik padeda mokiniams geriau suprasti mokomųjų dalykų turinį, bet ir ugdo kritinio mąstymo bei problemų sprendimo gebėjimus. Be to, mokiniai skatinami dirbti komandoje, bendrauti ir dalintis savo atradimais, kas prisideda prie socialinių įgūdžių lavinimo.
Per STEAM veiklas, mokykla siekia ugdyti mokinių gebėjimus, kurie yra svarbūs šiuolaikiniame pasaulyje. Tai padeda mokiniams ne tik sėkmingai įsitraukti į mokymosi procesą, skatina aktyviai domėtis gamtos mokslais.
Ką gali žinoti...., gal tai kai kuriems mokiniams taps karjeros pradžia, pasirinks ateityje giliau studijuoti gamtos mokslus.
Biržų Kaštonų pagrindinės mokyklos gamtos mokslų mokytoja A. Šakėnienė